PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Małżeństwo dentystów - studentami Uniwersytetu Świętego Mikołaja

ws
24-12-2015, 07:32
Małżeństwo dentystów - studentami Uniwersytetu Świętego Mikołaja Dentyści uczą się na Świętych Mikołajów (foto: pixabay)
Studia na uczelni Charles W. Howard Santa School (Midland, Michigan, USA) były marzeniem małżeństwa dentystów. Oboje myśleli o dodatkowych umiejętnościach, od 30 lat, od kiedy zaczęli pracować w gabinecie stomatologicznym. Ich marzenie nareszcie się spełniło.

Uczelnia Charles W. Howard Santa School, nie bez przyczyny, nazywana jest w USA Harvardem dla Świętych Mikołajów. To najstarszy tego typu uniwersytet, funkcjonujący nieprzerwanie od 1937 r. Liczba chętnych do podjęcia studiów każdego roku zdecydowanie przekracza liczbę miejsc zarezerwowanych dla słuchaczy.

Podkreślić należy fakt, iż nauka jest płatna. Kosztuje ok. 400 USD. Niewiele, ale tok nauczania obejmuje zaledwie trzy pełne dni.

W tym roku po raz pierwszy na zajęciach pojawiło się małżeństwo dentystów. Oboje pracowali zgodnie przez 30 lat w jednym z gabinetów stomatologicznych. Teraz para postanowiła wspólnie rozszerzyć umiejętności o wiedzę w zakresie profesjonalnego podejścia do procesu rozdawania dzieciom prezentów.

Na czym polega nauka w Charles W. Howard Santa School? Zajęcia są różnorodne: nauka okolicznościowych wierszyków i piosenek, trening w zabawach zręcznościowych, obsługa zaawansowanych technologicznie zabawek, a przede wszystkim nabycie umiejętności nawiązywania kontaktów z dziećmi.

Małżeństwo dentystów twierdzi, że dla nich uczestnictwo w zajęciach uniwersytetu dla Świętych Mikołajów jest spełnieniem marzeń z pierwszych lat pracy w gabinecie stomatologicznym. Obowiązki zawodowe nie pozwalały jednak na zdobycie tej właśnie specjalizacji przez 30 lat.

Więcej: cnbc.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wolontariat   hobby  

POLECAMY W SERWISACH