PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mają pociąg do stomatologii. Dosłownie

24-08-2012, 15:21
Wybudowany w 1867 r. dworzec kolejowy w niewielkiej miejscowości Rehfelde, od dawna straszył pasażerów swoim widokiem. Teraz może przejść do historii z dwóch powodów.

Po pierwsze, budynek jako odnowiono w ramach pilotażowego projektu Europejskiego Ugrupowania Interesów Gospodarczych Kolej Wschodnia. Jego członkami są rożne organizacje i gminy leżące na trasie wschodniej kolei. Cel - rewitalizacja linii z Berlina do Krzyża, ale także ożywienie gospodarcze i turystyczne poszczególnych przystanków.

Po drugie, dworzec w Rehfelde to idealny przykład współpracy gminy i prywatnych inwestorów. W tym przypadku lekarzy dentystów. W budynku dworca powstał, bowiem nowoczesny, rodzinny gabinet stomatologiczny. Dentyści dzierżawią lokal od gminy, mocno przyczyniając się do sukcesu, jakim była renowacja stacji.

Kto wie, być może stacja przejdzie do historii, również z trzeciego powodu będzie pierwszą i jedyną z własnym gabinetem dentystycznym na świecie? Jego właściciele wiedzą naprawdę, czym jest pociąg go stomatologii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   ciekawe gabinety  

POLECAMY W SERWISACH