• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Londyńska Polonia coraz częściej u dentysty, nie tylko z powodu bólu

panorama24.co.uk/szaft
12-03-2015, 08:04
Londyńska Polonia coraz częściej u dentysty, nie tylko z powodu bólu Jak o zęby dbają Polacy w UK (fot. sxc.hu)
Czy Polonia w UK dba o zęby bardziej niż 10 lat temu? - Zdecydowanie tak. Kilka lat temu moja polska „klientela” była głównie zmuszona przyjść do dentysty z powodu bólu. Ostatnio zauważyłam coraz większe zainteresowanie zabiegami ortodontycznymi i implantoprotetycznymi – odpowiada Monika Łączna, lekarz stomatolog, właścicielka gabinetu Blue Light Dental Clinic w Londynie.

Monika Łączna, w wywiadzie dla polonijnego magazynu „Panorama Magazine" mówi, że kilka lat temu leczenie infekcji, usuwanie zębów, bądź leczenie tylko kilku przednich zębów, było standardem dla polskiego pacjenta. Ostatnio zauważyła jednak coraz większe zainteresowanie prostowaniem zębów, koronami pełnoceramicznymi czy implantami.

- Jest to bardzo miły zwrot w świadomości polskiego pacjenta. Daje to również duże możliwości w planowaniu leczenia. Z moich obserwacji wynika, że zabiegi stomatologiczne wysokiej jakości i wymagające dużego doświadczenia i odpowiednich szkoleń, są coraz bardziej poszukiwane i doceniane. Warto więc inwestować w siebie. Sama to robię i zawsze polecam to moim pacjentom - mówi dentystka.

Czy właścicielka gabinetu Blue Light Dental Clinic widzi różnicę pomiędzy stanem uzębienia Polaków i innych narodów?

- Panuje stereotyp, że nasi rodacy o zęby raczej nie dbają. Na szczęście ten stereotyp jest nieprawdziwy. Polacy o zęby dbają, co więcej, można powiedzieć, że nawet są w tym bardziej skrupulatni i systematyczni niż Anglicy. Prym w dbaniu o zęby wiodą Amerykanie, którzy są bardzo dobrze wyedukowani w tym zakresie i często decydują się na agresywne i skomplikowane leczenie - tuważa.

Więcej: panorama24.co.uk 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH