PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Łódź: przyszłe higienistki stomatologiczne uczą dzieci

kan
25-06-2017, 11:09
Łódź: przyszłe higienistki stomatologiczne uczą dzieci Udana akcja profilaktyczna w wykonaniu słuchaczek kierunku higienistyka stomatologiczna (fot. pixabay)
Próbę obowiązków zawodowych przeszły przyszłe higienistki stomatologiczne z  Centrum Kształcenia Ustawicznego Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi.  Przeprowadziły lekcje na temat higieny jamy ustnej w klasach pierwszych w Szkole Podstawowej nr 182 w Łodzi.


Co mówiły o przygotowanych przez siebie od A do Z zajęciach?
- Mając świadomość, że podejmując pracę w tym zawodzie takie działania będą codziennością, tym bardziej starałyśmy się jak najlepiej wykonać zadanie i wynieść dużo wiedzy z tych zajęć. Przede wszystkim przekazywałyśmy dzieciom wiedzę w sposób dla nich zrozumiały i ciekawy. Mamy nadzieję, że udało nam się przedstawić podstawowe zasady dotyczące zdrowia jamy ustnej. Było nam bardzo miło uczestniczyć w takich zajęciach.

Treścią zajęć była pogadanka na temat  higieny jamy ustnej oraz zasad zdrowego odżywiania. Wiele pracy włożono w to, by zajęcia uatrakcyjnić. Były więc filmy, piosenki, konkursy, pokazy prawidłowego szczotkowania zębów. Trud się opłacił, dzieci aktywnie słuchały i dokładnie wykonywały wszystkie polecenia.

Słuchaczkami I klasy kierunku higienistka stomatologiczna CKU Samorządu Województwa Łódzkiego w Łodzi opiekują się lek. stom. Aneta Praska-Jaros oraz lic. hig. stom. Elżbieta Pawełczyk.

Więcej: cku-lodz.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higienistka stomatologiczna   szkolenia  

POLECAMY W SERWISACH