PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarskie fotografowanie: zamiast pacjentów - modelki i krajobrazy

jsz
16-05-2014, 08:15
Lekarskie fotografowanie: zamiast pacjentów - modelki i krajobrazy Lekarskie fotografowanie: zamiast pacjentów - modelki i krajobrazy (źródło: Fotolia/PTWP)
I Międzynarodowe Warsztaty Fotografii Artystycznej Lekarzy – PhotoArtMedica to spotkanie zarezerwowane wyłącznie dla lekarzy. Nie będziesz w jego trakcie uczył się robić zdjęć do dokumentacji medycznej czy publikacji naukowych, będą za to profesjonalne modelki i konkursy z nagrodami.

Patronem wydarzenia jest Naczelna Rada Lekarska, a organizuje je Okręgowa Izba Lekarska w Częstochowie. Udział w nim zarezerwowany jest dla lekarzy, lekarzy dentystów i studentów medycyny. Miejsce spotkania: Jura Krakowsko-Częstochowska.

W nowy wymiar fotografii lekarzy wprowadzi Wojtek Wojtczak. Do wspólnego fotografowania zaprasza dr n. med. Krzysztof Muskalski, artysta fotografik, Komisarz Salonu PhotoArtMedica.

- „Fotografii nie robisz wyłącznie aparatem fotograficznym. Do dzieła fotografii wnosisz wszystkie obrazy jakie widziałeś, książki jakie przeczytałeś, muzykę, której słuchałeś, ludzi których pokochałeś". Te piękne słowa, wypowiedziane przez znakomitego fotografa Ansela Adamsa wyjątkowo celnie oddają ducha sztuki fotograficznej. Medycyna zawiera w sobie pierwiastek sztuki, a dobry lekarz ma w sobie coś z artysty. Pragniemy, aby środowisko medyczne wyrażało swoje artystyczne emocje fotografiami - zachęca.

Uczestnicy warsztatów będą uczestniczyć w zajęciach z fotografii modowej i krajobrazowej . Będą rywalizowali w konkursie na najlepszy: portret, zdjęcie w ruchu, krajobraz i makro. Zwycięzcy otrzymają aparaty fotograficzne.

Lekarze dentyści mogą rejestrować się także na II Międzynarodowy Salon Fotografii Artystycznej Lekarzy PhotoArtMedica 2014. Termin nadsyłania prac mija 17 sierpnia 2014 r. Zwycięzcę poznamy 6 września.

Więcej informacji o warsztatach tutaj

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH