PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lek. dent. Bogusława Wiese - Drożdżal o tym jak oswoić … dentystę

ms
19-03-2017, 10:22
Lek. dent. Bogusława Wiese - Drożdżal o tym jak oswoić … dentystę Centrum Nauki Experyment w Gdyni (źródło: Google Maps)
Dentyści dzielą się wiedzą z pacjentami nie tylko podczas wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dobrym przykładem jest aktywność lek. dent. Bogusławy Wiese – Drożdżal, która 19 marca  w Centrum Nauki Experyment w Gdyni odpowie na pytania: Jak zachować prawidłową higienę? Co robić, by wizyty u dentysty były przyjemną rutyną? Kiedy pierwszy raz udać się z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego na wizytę adaptacyjną?

Bogusława Wiese-Drożdżal nie tylko z zawodowej konieczności, ale z zamiłowaniem śledzi nowinki periochirurgiczne. Szczególną uwagę zwraca na higienę, a najwyższą satysfakcję przynosi jej, kiedy podczas wizyty pół roku po zakończonym leczeniu może powiedzieć pacjentowi: "wszystko dobrze, zęby zdrowe, zapraszam za kolejne pół roku."

Podczas spotkania edukatorzy zaprezentują, jak przygotować pastę do zębów z produktów spotykanych w domowej kuchni, takich jak mięta, olej kokosowy, kurkuma czy soda oczyszczona. Podpowiedzą, jak rozumieć oznaczenia past do zębów i na co zwracać uwagę.

Dla ciekawskich - wspólne obserwacje mikroorganizmów spotykanych w jamie ustnej. 

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona

Bogusława Wiese-Drożdżal w trakcie studiów pełniła funkcję sekretarza gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, współorganizowała ogólnopolską konferencję PTSS w Gdańsku. Uczestniczyła w wielu akcjach profilaktycznych z ramienia PTSS i koła naukowego GUMed. Stypendystka programu Erasmus na Ondokuz Mayis University w Samsun w Turcji.
Prywatnie miłośniczka podróży autostopowych z plecakiem; z górami na szlaku i w tle. Od niedawna uczy się najważniejszej roli w życiu-bycia dobrą mamą. 

Więcej: gdyniarodzinna.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
profilaktyka próchnicy  

POLECAMY W SERWISACH