• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto przyniósł oddech uczestnikom VIII ŁSS?

ms
25-09-2017, 10:56
Kto przyniósł oddech uczestnikom VIII ŁSS? Andrzej Janeczko i Maja Piwońska, czyli Trzeci Oddech Kaczuchy.
Goście VIII Łódzkich Spotkań Stomatologicznych, tuż po wysłuchaniu wykładu na temat zależności stanu uzębienia i zalecanych metod terapeutycznych od wartości PESE ludności (dr. n. med. Marcin Aluchna), przenieśli się w świat muzyki subtelnie namalowany przez Trzeci Oddech Kaczuchy.

Zespół od lat tworzony przez Andrzeja Janeczko i Maję Piwońską przypomniał dużej grupie gości ŁSS ich studenckie czasy.

Wielu zadaje pytanie skąd nazwa zespołu. Trzeci Oddech, bo w momencie powstania grupy (1981 r.) zaczął nieśmiało wiać pierwszy wolny oddech polityczny, trzeci, a nie drugi powiew, bo wówczas grała i śpiewała trójka przyjaciół: Maja Piwońska, Andrzej Janeczko i Zbyszek Rojek. Skąd Kaczucha? Z dziecięcych fascynacji Kaczorem Donaldem.

Związki Trzeciego Oddechu Kaczuchy z regionem łódzkim są szczególnie silne Andrzej Janeczko, od szeregu lat jest sołtysem we wsi Ługi, usytuowanej kilkanaście kilometrów od granic Łodzi, kilka lat temu został też radnym Rady Miasta w pobliskim Strykowie.

Podczas ŁSS duet grał utwory z ostatnich lat istnienia zespołu, ale i te wcześniejsze, ze studenckiego okresu Kaczuchy. Formuła nieformalnego dialogu artyści – widzowie sprawdziła się. Od publiczności członkowie Trzeciego Oddechu Kaczuchy otrzymali dawkę sympatii i zaangażowania w to co się działo na scenie, z kolei widzowie dostali zastrzyk artystycznych, niewymuszonych emocji.

Były chwile nostalgii, rozbawienia, a przede wszystkim momenty wypełnione mniej lub bardziej znaną piosenką kabaretową i poetycką. Lekarze dentyści spotkali się po prostu z dobrą muzyką Trzeciego Oddechu Kaczuchy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH