PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Król „od wybielania zębów” wybiela się przed opinią publiczną

js
16-07-2015, 08:04
Król „od wybielania zębów” wybiela się przed opinią publiczną Król od wybielania zębów oskarżony (foto: pixabay)
- Jestem niewinny - stwierdził Piotr Kaszubski, któremu prokuratura umorzyła część zarzutów. - Te jednak dotyczyły mniej ważnych, pozabiznesowego wątków działalności oskarżonego – wyjaśnia Paweł Wierzchołowski z warszawskiej prokuratury okręgowej.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza postanowił o umorzeniu postępowania karnego przeciwko Piotrowi Kaszubskiemu,. chodzi o zawiadomienia składane przez jego dawnego wspólnika, a dotyczące m.in. stosowania wobec niego gróźb karalnych.

- Główny wątek postępowania karnego wciąż nie jest zamknięty. Na polskim królu „od wybielania zębów” ciąży sześć zarzutów, wśród nich: usiłowanie oszustwa oraz łamanie przepisów ustawy o kosmetykach i prawa farmaceutycznego. Oszustwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat ośmiu. Zgłaszają się kolejne osoby, które były pokrzywdzone.

Wiele osób, które składały zawiadomienia do prokuratury, zeznało, że otrzymywały suplementy diety inne, niż zamawiały, lub nie otrzymały ich wcale. Piotr Kaszubski miał także wysyłać egzekucyjne wezwania do zapłaty za różnego rodzaju suplementy diety do osób, które tych specyfików nie zamawiały.

Oskarżony miał zarobić kilka milionów złotych wprowadzając na rynek m.in. żel do wybielania zębów WhiteTime. 
 Więcej; pieniadze.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wybielanie zębów   Kaszubski   sąd  

POLECAMY W SERWISACH