PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Król od wybielania zębów w krzyżowym ogniu pytań

ms
14-03-2017, 10:55
Król od wybielania zębów w krzyżowym ogniu pytań Kłopoty Piotra K.
Piotr K., który kilka lat temu przepytywany był w TVN na okoliczność prowadzenia z sukcesem milionowego biznesu opartego na sprzedaży produktów do wybielania zębów, teraz będzie przepytywany przez prokuratura na okoliczność m.in. wprowadzania na rynek towaru bez zezwolenia.

Piotr K., poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, zatrzymany został przez policję w Austrii, teraz przebywa w areszcie w Nowym Sączu, a 15 marca znaleźć się ma w Warszawie, gdzie zostanie przesłuchany.

Dwudziestoletni milioner lansował się jako właściciel kliniki medycyny estetycznej, który dorobił się majątku ciężką pracą i determinacją.

Młody milioner, jak sam się nazywa, już raz siedział w areszcie, ale wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 200 tys. zł.

Piotr Kaszubski w 2016 r. przepraszał społeczeństwo polskie. - Przepraszam za niedociągnięcia prawne i biznesy, które często były na granicy prawa. Przepraszam Polskę, przepraszam Polaków, mam wrażenie, że się bardzo pogubiłem – przyznał na nagraniu umieszczonym w internecie. 

O tym, że interesy Piotra Kaszubskiego nie są legalne, przekonana jest prokuratura, która stawia młodemu biznesmenowi sześć zarzutów. Są wśród nich te dotyczące popełnienia oszustw. Firma Kaszubskiego wysyłała wezwania do zapłaty za środki kosmetyczne i suplementy do wielu osób, chociaż ich nie zamawiały.
 
Biznesmen miał także obchodzić prawo farmaceutyczne, namawiał ponoć również swojego wspólnika do "uciszenia kogoś".

Piotr Kaszubski zapewniał, że nie zamierza zaprzestać działalności biznesowej, ale będzie ją prowadzić zgodnie z prawem. Mają ją kontrolować niezależni rzecznicy. 
Jak wiadomo, firma Piotra Kaszubskiego oferowała m.in. preparat do wybielania zębów WhiteTime. Problem w tym, że część przedstawicieli branży twierdzi, iż taki preparat powinien być stosowany tylko pod nadzorem lekarza dentysty. Oponenci ze swoimi wątpliwościami podzielili się z pracownikami instytucji odpowiedzialnych za zgodny z prawem obrót towarami na polskim rynku.

Tak duży szum wokół do końca niejasnych zasad wybielania zębów zakończył się kontrolami Sanepidu i Inspekcji Handlowej. Ta druga wskazywała na nieprawidłowe oznakowanie produktu. Inspekcja Sanitarna z kolei nie mogła doszukać się raportu bezpieczeństwa specyfiku produkowanego - jak się okazuje - nie przez młodego biznesmena, a przez jego matkę, Wiesławę Kaszubską.

Kolejny problem Kaszubskiego to fakt, że ekspertka z zakresu stomatologii estetycznej i profesjonalnego wybielania zębów, która uwiarygadniała z imienia i z nazwiska preparat do wybielania zębów WhiteTime, nie widnieje w rejestrze lekarzy dentystów NIL, chociaż na internetowej stronie Whitetime występuje jako przedstawiciel środowiska lekarskiego.

Publiczna spowiedź Kaszubskiego wywołała falę komentarzy. Większość mówiła o jego niebotycznym tupecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wybielanie zębów   Piotr Kaszubski  

POLECAMY W SERWISACH