PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Król od wybielania zębów odstawiony zostanie do więzienia w Polsce

kan
07-03-2017, 07:47
Król od wybielania zębów odstawiony zostanie do więzienia w Polsce Za nielegalną sprzedaż środka do wybielania zębów Piotr K. trafi przed sąd (fot. pixabay)
Piotr K. nazywany  "najmłodszym polskim milionerem", był poszukiwany za oszustwa, m.in. za nielegalną sprzedaż środka do wybielania zębów. Przez rok był nieuchwytny, teraz trafi do polskiego więzienia po ekstradycji przez austriacki sąd.

Wiedeński sąd zdecydował o ekstradycji Piotra K. swoje dane pozwala ujawniać sam zainteresowany). 24-latek był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania m.in. za oszustwa. Został zatrzymany w Austrii pod koniec grudnia 2016 r. Teraz trafi do Polski i odpowie m.in. za sprzedaż preparatu wybielającego zęby, którym handlował bez wymaganych pozwoleń - poinformowało radio RMF FM.

Przypomnijmy, że nie możemy ujawniać nazwiska króla od wybielania zębów, chociaż on sam przyzwalał na publikowanie jego personaliów.

Oskarżony o oszustwa m.in. przy sprzedaży bez zezwolenia preparatu wybielającego zęby WhiteTime Piotr K. przez ponad rok unikał aresztowania. Prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Piotr K. nie mógł wydostać się oficjalnie ze strefy Schengen, gdyż miał zabrany paszport. W zasadzie nie powinien wyjeżdżać z Polski, z powodu zakazu opuszczania kraju.

Młody milioner, jak sam się nazywa, już raz siedział w areszcie, w jeden z czerwcowych weekendów, ale wyszedł na wolność za poręczeniem majątkowym w wysokości 200 tys. zł.

Pod koniec 2016 r.  Piotr K. przepraszał społeczeństwo polskie. - Przepraszam za niedociągnięcia prawne i biznesy, które często były na granicy prawa. Przepraszam Polskę, przepraszam Polaków, mam wrażenie, że się bardzo pogubiłem – przyznał na nagraniu umieszczonym w internecie. 

Publiczna spowiedź Piotra K. wywołała falę komentarzy. Większość mówi o jego niebotycznym  tupecie.

O tym, że interesy Piotra K. nie są legalne, przekonana jest prokuratura, która stawia młodemu biznesmenowi sześć zarzutów. Są wśród nich te dotyczące popełnienia oszustw. Firma Piotra  K. wysyłała wezwania do zapłaty za środki kosmetyczne i suplementy do wielu osób, chociaż ich nie zamawiały,  
Biznesmen miał także obchodzić prawo farmaceutyczne, namawiał ponoć również swojego wspólnika do „uciszenia kogoś”.

Piotr K. zapewniał, że nie zamierza zaprzestać działalności biznesowej, ale będzie ją prowadzić zgodnie z prawem. Mają ją kontrolować niezależni rzecznicy.  
Jak wiadomo, firma Piotra K.  oferowała m.in. preparat do wybielania zębów WhiteTime. Problem w tym, że część przedstawicieli branży twierdzi, iż taki preparat powinien być stosowany tylko pod nadzorem lekarza dentysty. Oponenci ze swoimi wątpliwościami podzielili się z pracownikami instytucji odpowiedzialnych za zgodny z prawem obrót towarami na polskim rynku.

Tak duży szum wokół do końca niejasnych zasad wybielania zębów zakończył się kontrolami Sanepidu i Inspekcji Handlowej. Ta druga wskazywała na nieprawidłowe oznakowanie produktu. Inspekcja Sanitarna z kolei nie mogła doszukać się raportu bezpieczeństwa specyfiku produkowanego - jak się okazuje - nie przez młodego biznesmena, a przez jego matkę, Wiesławę Kaszubską.

Kolejny problem Piotra K. to fakt, że ekspertka z zakresu stomatologii estetycznej i profesjonalnego wybielania zębów, która uwiarygadniała z imienia i z nazwiska preparat do wybielania zębów WhiteTime, nie widnieje w rejestrze lekarzy dentystów NIL, chociaż na internetowej stronie Whitetime występuje jako przedstawiciel środowiska lekarskiego.

Czytaj także: Piotr Kaszubski goni w piętkę, a za nim list gończy
Milioner od wybielania zębów zatrzymany w Wigilię

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wybielanie zębów  

POLECAMY W SERWISACH