PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Król od wybielania zębów ma coraz większe problemy

ms
07-03-2018, 12:59
Król od wybielania zębów ma coraz większe problemy Poszukiwany - zatrzymany
Piotr K. będzie nadal przebywał w areszcie – zadecydowała Prokuratura Regionalna w Warszawie. Sprawa króla od preparatów do wybielania zębów jest rozwojowa.

Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała wniosek do Sądu Apelacyjnego w Warszawie o przedłużenie stosowania tymczasowego aresztowania wobec Piotra K. na łączny okres roku i trzech miesięcy (tym razem na dalsze trzy miesiące, a więc do 4 czerwca 2018 r. do godziny 12:45).

Sprawa ma rozwojowy charakter i cechuje się szczególną zawiłością, dlatego mimo zgromadzenia obszernego materiału dowodowego wymaga przeprowadzenia dalszych czynności, które polegają między innymi na przesłuchiwaniu kolejnych świadków posiadających wiedzę w zakresie przestępczych działań Piotra K.

Piotrowi K. zarzucono między innymi liczne oszustwa, z popełnienia których uczynił sobie stałe źródło dochodu. Za czyn ten można wymierzyć karę do 12 lat pozbawienia wolności. Zagrożenie surową karą rodzi uzasadnioną obawę bezprawnego utrudniania śledztwa przez podejrzanego w przypadku gdyby pozostawał on na wolności oraz powodować chęć uniknięcia grożącej mu kary poprzez ucieczkę lub ukrycie się.

Dotychczas uzyskano zeznania ponad 450 świadków, jednak liczba tych osób będzie większa z racji nowych dowodów, którymi dysponuje Prokuratura.

Wobec podejrzanego Mikołaja D. (współodpowiedzialny przestępstwa) stosowane są środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

W sprawie dokonano także zabezpieczeń majątkowych poprzez zajęcie obu podejrzanym środków pieniężnych w łącznej kwocie ok. 740 tys. zł, a także samochodu Piotra K., którego wartość szacowana jest na ponad 200 tys. zł.

W ostatnim czasie Prokuratura wydała także postanowienia o przedstawieniu zarzutów kolejnym czterem osobom, które mają związek z procederem zorganizowanym przez Piotra K.

W sprawie ujawniono nowe okoliczności dotyczące przestępczych działań Piotra K. i Mikołaja D. Uzyskano dowody wskazujące na sprawstwo podejrzanego w zakresie także innych przestępstw niż te, które stanowiły podstawę aresztowania.

Ustalenia śledztwa wykazały, że celem działania podejrzanych było osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jak największej liczby osób, które zapłaciły za produkty reklamowane między innymi jako żel do wybielania zębów, środek na odchudzanie oraz żel na stawy.

Sprawcy oszukiwali pokrzywdzonych poprzez wprowadzanie ich w błąd zarówno co do właściwości i ceny oferowanych produktów podczas składania zamówienia jak i zamiaru przesłania im zamówionych produktów, możliwości dokonania ich zwrotu oraz rezygnacji ze złożonych zamówień telefonicznych.

Wśród pokrzywdzonych są także osoby, które wprawdzie otrzymały zamówione produkty, jednak wbrew wcześniejszym zapewnieniom nie mogły ich reklamować.

Podejmowane przez pokrzywdzonych próby telefonicznego zgłoszenia reklamacji skutkowały bardzo wysokimi kosztami finansowymi, ponieważ dla prowadzenia rozmów z klientami Piotr K. uruchomił specjalną linię telefoniczną. Minuta połączenia telefonicznego obciążała wysokimi kwotami rozmówców, którzy próbowali w ten sposób złożyć reklamację dotyczącą zakupionych produktów lub też wyjaśnić podstawy otrzymania „przedegzekucyjnych” wezwań do zapłaty w sytuacji, kiedy nie odebrali produktów od kuriera z uwagi na podjęte wątpliwości, co do ich faktycznych właściwości.

Po uzyskaniu kompleksowego materiału dowodowego, prokurator podejmie decyzję w przedmiocie zakresu odpowiedzialności karnej podejrzanych oraz merytorycznego zakończenia postępowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wybielanie zębów   Piotr Kaszubski  

POLECAMY W SERWISACH