PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Król Bul a narodowy program walki z próchnicą

jsz
28-03-2014, 10:48
Król Bul a narodowy program walki z próchnicą Król Bul a narodowy program walki z próchnicą (foto: sxc.hu)
Jaka jest przewaga Król Bula (pisownia oryginalna) nad narodowym programem walki z próchnicą? Taka, że ten pierwszy istnieje, a ten drugi nie.

Król Bul to spektakl przygotowany przez teatr szkolny Hokus Pokus działający od trzech lat Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Z. Sękowskiej z Radzynia Podlaskiego, a więc z miejscowości bardziej kojarzonej ze ścianą wschodnią niż z nowoczesnymi metropoliami.

Nie oglądając się na rządowe wsparcie, osoby związane ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym im. Z. Sękowskiej z Radzynia Podlaskiego, przygotowały spektakl, którego przesłaniem jest zawołanie: „Zdrowe zęby każdy ma, kto codziennie o nie dba". Twórcy przedstawienia postawili sobie za cel, aby uczyć prawidłowego dbania o higienę jamy ustanej nie tylko swoich podopiecznych, ale także całą społeczność radzyńską.
Z bajki „Król Bul", autorstwa Katarzyny Lengren wynika, że bolący ząb może nawet doprowadzić do wojny. Spektakl miał zatem zachęcić dzieci, aby te korzystały z usług Pana Dentysty i systematycznie odwiedzały jego gabinet.

Dzieci po spektaklu mogły dowiedzieć się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, otrzymały także ulotki informacyjne o tym jak prawidłowo dbać o zęby.

To oczywiście przypadek, że inicjatywa ta zbiegła się z przeprowadzoną debatą w Senacie na temat sposobów poprawy stanu zdrowia jamy ustnej wśród dzieci. Senatorowie i zaproszeni goście byli zgodni, że w tej walce profilaktyka jest najważniejsza, ale jak ją upowszechnić - na to pytanie nie było już jednoznacznej odpowiedzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH