PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kosmiczna pasta do zębów

kan
13-06-2016, 10:07
Kosmiczna pasta do zębów Kapsułki z pastą do zębów wyglądają jak żelki
Można dbać o zęby i o stan planety. Amerykanie wyprodukowali pastę w jednorazowych kapsułkach, która nie tylko czyści zęby, ale jeszcze jest przyjazna dla środowiska.

Pomysł zrodził się w łazience, podczas jej sprzątania. Wayne Solan, autor wynalazku, a obecnie także właściciel firmy Poppits, zaczął zastanawiać się z jakiego powodu w umywalce jest zawsze tyle pasty do zębów. Zdał sobie sprawę, że dzieci mają trudności w wyciśnięciu właściwej porcji na szczoteczkę. O ile prostsze byłoby życie, gdyby pasta do zębów była porcjowana!

I już jest. Jednorazowe kapsułki żelowe, wyprodukowane z jadalnej roślinnej celulozy, napełniane pastą do zębów z naturalnych składników. Kapsułka włożona do ust szybko się rozpuszcza, a jej zawartość w ilości zalecanej przez dentystów, odpowiednia do wyczyszczenia uzębienia, zostaje uwolniona.

Nie ma plastikowej tubki, która po opróżnieniu trafia na wysypisko śmieci i przez następne 500 lat się rozkłada. W dodatku papierowe opakowanie jest produkowane z surowca, który jako biodegradowalny znika bez śladu w kilka tygodni.

Powstały dwie wersje kapsułek, niebieskie dla dorosłych i wielobarwne dla dzieci.

- Obecnie prowadzimy rozmowy z NASA na temat możliwości wyposażenia w naszą pastę załogi międzynarodowej stacji kosmicznej. Kapsułki z pastą są o wiele bardziej praktyczne dla astronautów. Jesteśmy podekscytowani możliwością wystrzelenia naszego produktu w kosmos – mówi Wayne Solan

Tradycyjne tubki z pastą do zębów są na rynku od ponad 100 lat. – Nasze kapsułki żelowe to rewolucyjne rozwiązanie. Bardziej higieniczne, wysoko oceniane przez dentystów, dzieci za nimi przepadają i w dodatku nie zanieczyszczają środowiska – chwali produkt Alan Daly, dyrektor marketingu w Poppits.

Więcej: prweb.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH