PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronę króla Elvisa Presleya zrobił dentysta

jsz
15-04-2014, 11:13
Koronę króla Elvisa Presleya zrobił dentysta Koronę króla Elvisa Presley'a zrobił dentysta (źródło: Wikipedia)
Elvis Presley odwiedził gabinet dentystyczny 15 sierpnia 1977 r. o godz. 22.30. Podczas tej wizyty król rock and rolla zamówił koronę. Następnego dnia już nie żył.

Korona, którą wykonał dentysta z Memphis Henry J Weiss, wystawiona została na aukcji. Kupił ją za 11 tys. USD nie kto inny jak Michael Zuk, kanadyjski dentysta i obsesyjny kolekcjoner dentystycznych pamiątek po sławnych ludziach.

Korona Elvisa Presley'a wraz z zębem piosenkarza (także własność Michaela Zuka) będą głównymi atrakcjami, obchodzonego w maju w Wielkiej Brytanii Dnia Elvisa. Organizatorzy obchodów informują, że oprócz koncertów z muzyką Elvisa przeprowadzane będą darmowe badania mogące doprowadzić do wykrycia raka jamy ustnej.

O kolekcjonerskiej pasji Michaela Zuka pisaliśmy kilkakrotnie. Ostatnio wyjawił, że byłby szczęśliwy, jeśli możliwe będzie sklonowanie Johna Lennona na podstawie materiału pobranego z zęba muzyka. Ten ząb jest oczywiście w posiadaniu kanadyjskiego dentysty, który twierdzi, że sobowtór Johna Lennona z pewnością wyglądać będzie jak jego własny syn.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH