PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kontrakt gwiazdy Harry'ego Potter'a zabraniał wizyt u dentysty

katkiel
30-09-2013, 14:31
Kontrakt gwiazdy Harry'ego Potter'a zabraniał wizyt u dentysty Matthew Lewis (Neville Longbottom) kilka lat temu (Fot. Wikipedia.org)
Często piszemy o ludziach, którzy z różnych względów nie odwiedzają dentysty. O dziwno, są również tacy, którzy choć bardzo tego chcą – nie mogą. I problemem nie jest tu wcale strach, czy brak funduszy. Matthew Lewis – brytyjski aktor znany przede wszystkim z roli Neville'a Longbottoma z filmów o Harrym Potterze wyznał mediom, że kontrakt filmowy zabraniał mu wizyt w gabinetach stomatologii estetycznej.

Neville Longbottom fikcyjna postać z cyklu autorstwa J.K. Rowling. Był rówieśnikiem Harry'ego Pottera, należał do Gryffindoru. Przez większą część cyklu jest opisany jako wyjątkowo nieporadny. Jego cechą charakterystyczną są również zęby. Na początku kręcenia serii, czyli w 2001 r. były krzywe i duże. Uśmiech odkrywał delikatną diastemę.

Matthew Lewis zagrał w kolejnych siedmiu filmach z serii. Wraz z wiekiem jego uzębienie się zmieniało, ale w dalszym ciągu było dalekie od ideału. Dopiero teraz wiemy dlaczego.

- Mój kontrakt zabraniał mi poprawy uzębienia, ponieważ stanowiło ona element charakterystyczny postaci - zdradził amerykańskim mediom aktor.

Lewis miał na myśli jedynie medycynę estetyczną, ewentualnie wizyty u ortodonty. Leczenia ubytków nikt mu nie zabraniał.

Wyznanie aktora rozwiewa plotkę, która ciągnęła się za nim od lat. Wielu widzów było przekonanych, że krzywe zęby filmowego bohatera były sztuczne. Szczególnie, że od kilku lat jego uśmiech nie budzi już żadnych zastrzeżeń.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   Dentysta film   stomatologia estetyczna  

POLECAMY W SERWISACH