• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Koniec kariery past Crest 3-D White

js
14-12-2015, 12:35
Koniec kariery past Crest 3-D White Pasty do zębów z polietylenem (foto: pixabay)
Koncern P&G zapowiada, że w marcu 2016 r. kończy produkcję past Crest 3-D White. Wszystko po licznych skargach użytkowników, u których dentyści znajdowali mikrocząsteczki zawierające polietylen (czynnik ścierający).

Pasta do zębów z mikrocząsteczkami polietylenu zyskała pełną akceptację American Dental Assocation (na każdym opakowaniu pasty znajduje się pozytywna opinia ADA), gdyż spełnia najsurowsze kryteria nałożone na tego typu produkty. Co więcej, mikrocząsteczki z polietylenu zaaprobowane zostały przez FDA nawet w produktach spożywczych.

Problem jest jednak poważny, gdyż, zawartych w paście do zębów, niebieskich cząsteczek, nie można usunąć domowymi sposobami. W uzębieniu wielu osób, używających Crest 3-D White, dentyści znajdowali drobinki polietylenu.

W październiku 2015 r. pasta do zębów z mikrocząsteczkami została zakazana w Niemczech, a Stowarzyszenie na rzecz Środowiska i Ochrony Przyrody (Bund), wezwało konsumentów do zgłaszania wszystkich produktów, zawierających mikrocząsteczki polietylenu. W niektórych stanach USA (Kalifornia, Kolorado, Illinois, Indiana, Maryland oraz New Jersey) istnieje zakaz stosowania nie tylko pasty Crest 3-D White, ale także wszystkich produktów spożywczych z cząsteczkami polietylenu.

Rosnąca atmosfera zagrożenia sprawiła, że koncern P&G zapowiada, iż w marcu 2016 r. nie będzie już produkował pasty Crest 3-D White.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Procter & Gamble   pasta do zębów   FDA   ADA  

POLECAMY W SERWISACH