PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kobieta w branży stomatologicznej, kobietą perspektywiczną

ms
10-11-2014, 12:48
Kobieta w branży stomatologicznej, kobietą perspektywiczną Higienistki i pomoce dentystyczne (foto: sxc.hu)
Jesteś kobietą i swoją karierę zawodową wiążesz z branżą stomatologiczną? To dobrze, bo według statystyk przytaczanych przez portal ofeminin.pl, to właśnie praca w gabinetach stomatologicznych jest najbardziej perspektywiczna.

Od razu należy wyjaśnić, że w tym przypadku chodzi o higienistki i pomoce dentystyczne. To te profesje najlepiej rokują. Autorzy raportu umieszczają pracownice wspomagające dentystki i dentystów wśród pięciu zawodów, które warto jest uprawiać. Zapotrzebowanie na nie bowiem będzie szczególnie wysokie.

Podobne perspektywy roztaczane są przed pielęgniarkami i opiekunkami osób starszych. W tych przypadkach popyt nie oznacza jednak satysfakcjonujących uposażeń. Okazuje się, że kobiety, które chciałyby nie tylko liczyć na stabilną pracę, ale także na godziwe wynagrodzenie, muszą poświęcić się trenerce (chodzi o trenerki personalne).

Najwięcej zarabiają i zarabiać będą programistki. Według ocen magazynu "Forbes". Przedstawicielki tego zawodu najwięcej zarabiają w województwie mazowieckim średnio 6 500 - 7000 zł. Najmniej, bo ok 4 000 zł w województwach świętokrzyskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH