PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kobieta straciła oko, bo dentysta nie przestrzegał zaleceń

smn
14-07-2016, 11:47
Kobieta straciła oko, bo dentysta nie przestrzegał zaleceń Kto zakłada swoim pacjentom okulary ochronne? (foto: pixabay)
Wizyta u dentysty drogo kosztowała pacjentkę. Siadając na fotel i przygotowując się psychicznie na leczenie kanałowe, nie zdawała sobie sprawy, że powinna chronić oczy.

Niestety dentysta nie zaproponował Jenn Morrone włożenia okularów. Jeden nieostrożny ruch i igła, którą była podawana nowokaina otarła się o oko pacjentki. Ze skutkiem fatalnym. Bakterie z jamy ustnej wywołały poważną infekcję, która nie poddawała się leczeniu antybiotykami. Skończyło się na kilku operacjach i protezie gałki ocznej.

- Mogłam tego uniknąć, gdybym tylko założyła ochronne okulary, nadal widziałabym na oba oczy, moje życie byłoby zupełnie inne – skarży się Morrone.

Zarówno Centers for Disease Control, jak American Dental Association rekomendują ochronę oczu dla pacjentów podczas wizyty u dentysty. Nawet aerozol powstający podczas standardowej procedury zdejmowania kamienia nazębnego może rozsiać groźne bakterie.

Niestety wyniki sondaży na temat przestrzegania  zasad bezpieczeństwa w gabinetach stomatologicznych czarno na białym dowodzą, że jedynie 20 proc. dentystów zakłada swoim pacjentom ochronne okulary, a tylko 6 proc. pacjentów ma je podczas całej wizyty.

To w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce?

Więcej: goodhousekeeping.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
BHP   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH