PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kluczbork: przedszkolaki wyedukowane

kan
25-06-2017, 15:38
Kluczbork: przedszkolaki wyedukowane Prawidłowe szczotkowanie zębów łatwiej przenieść na grunt domowy, gdy nauka nastąpi jeszcze w przedszkolu (fot. pixabay)
Maluchy z Publicznego Przedszkola Nr 1 w Kluczborku bardzo dużo się dowiedziały o tym, jak dbać o zęby dzięki wizycie dentystki - Karoliny Terleckiej–Szulskiej.

Dr Karolina Terlecka-Szulska nie po raz pierwszy odwiedzała przedszkolaki w Kluczborku. Kolejne grupy maluchów bardzo skorzystały na spotkaniu z nią i z asystentką stomatologiczną, która jej towarzyszyła. 

Przede wszystkim dzieci dowiedziały się co to takiego próchnica, co sprawia, że zęby się psują i bolą, a także jak tych przykrości uniknąć. Wiedzą już, że duże znaczenie ma dieta i nie mniejsze fakt, jak się zęby myje. Właściwy sposób szczotkowania mogły obejrzeć na modelu szczęki, a potem ustawiały się w kolejce cierpliwie czekając, aż własnoręcznie będą mogły te modelowe zęby wielką szczotką poszczotkować.

Nic dziwnego, że przedszkolaki długo potem opowiadały z entuzjazmem o myciu zębów i o kolorowych wypełnieniach, które mogą wynieść z wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Więcej: pp1.kluczbork.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH