PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Klinika stomatologiczna bezwstydnie wykorzystana

31-01-2013, 00:53
Klinika stomatologiczna bezwstydnie wykorzystana (foto: sxc.hu)
Klinika stomatologiczna bezwstydnie wykorzystana (foto: sxc.hu)
W jakie tarapaty może wpaść klinika stomatologiczna, a dokładniej jej właściciel, zatrudniając niewłaściwą osobę? O tym mówi historia przedstawiona przez australijską gazetę Herald Sun.

Kilka dni temu wyszło na jaw, że nowo zatrudniona higienistka w jednej z klinik dentystycznych w Cranbourne (przedmieścia Melbourne) po godzinach pracy zajmowała się dość osobliwą formą reklamowania nowego miejsca pracy. Okazało się, że młoda pracownica, gdy klinika była zamknięta dla pacjentów - wykorzystywała pomieszczenia gabinetów stomatologicznych jako atelier do zdjęć pornograficznych. Zresztą wykorzystywała nie tylko samo pomieszczenie, ale także sprzęt stomatologiczny i to jak opisują dziennikarze Herald Sun w perwersyjny sposób.

Zdjęcia higienistka umieszczała na portalu tylko dla dorosłych. Na części z nich zobaczyć można było także logo kliniki.

Sprawa wyszła na jaw przy okazji innej afery, związanej z ujawnieniem danych medycznych pacjentów kliniki stomatologicznej. Otóż mąż jednej z pacjentek dentysty pracującego w Cranbourne poinformowany został przez dobrego znajomych, że jego żona ma nowotwór. Informator zdradził, że źródłem tej informacji jest higienistka z kliniki stomatologicznej. Młoda dziewczyna dość niefrasobliwie rozpowiadała znajomym o perypetiach zdrowotnych pacjentów.

Wątek obyczajowy został wykryty przy okazji dochodzenia prowadzonego przez regionalny fundusz zdrowia Southern Health (Health Service Provider) w zakresie niedochowania tajemnicy medycznej w klinice stomatologicznej.

Okazuje się, że także klinika stomatologiczna może być bezwstydnie wykorzystana.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   ludzie  

POLECAMY W SERWISACH