PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak ukraść 173 tubki pasty do zębów?

24-07-2013, 00:01
Jak ukraść 173 tubki pasty do zębów? (fot. sxc.hu)
Jak ukraść 173 tubki pasty do zębów? (fot. sxc.hu)
Na pytanie postawione w tytule bliska odpowiedzi była para Brytyjczyków z Manchesteru. Bliska ponieważ ich skok na stoisko z produktami do higieny jamy ustnej udał się połowicznie. Dwóch mężczyzn ukradło 173 tubki z pastą do zębów, ale wpadli w ręce policji na parkingu przed sklepem.

W Polsce mieliśmy złodziejaszków kradnących z parapetów tężejące jeszcze protezy, w Wielkiej Brytanii również nie brakuje takich, którzy w produktach stomatologicznych widzą duży potencjał handlowy. Trudno bowiem zakładać, że była to kradzież na potrzeby osobiste. Brytyjskie media nie informują w jaki sposób Carlisowi Devorce (52 lata) i Alexandrowi Grice (43 lata) udało się niepostrzeżenie zabrać, nie bójmy się tego określenia - hurtową ilość pasty do zębów. Wiadomo jednak, że złodzieje już "witali się z gąską". W jakiś sposób wzbudzili jednak podejrzenia obsługi, która wezwała policję. Tuż po zatrzymaniu okazało się, że jeden z nich miał przy sobie heroinę. Obaj trafili za kratki. Pasta wróciła na sklepowe półki.

Podstawy ekonomii pozwalają nam stwierdzić, że złodzieje nie oszacowali ryzyka wpadki. Zakładając, że jedna tubkę na "czarnym rynku" uzyskaliby kwotę ok. 1 funta (w sklepie warta jest ok. 2 funtów), łączny zysk pary wyniósłby nie więcej niż 200 funtów. Tymczasem miejscowy sędzia ustanowił kaucję za każdego złodziejaszków w wysokości 7,500 funtów.

Źródło: NBC

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   pasta do zębów  

POLECAMY W SERWISACH