PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak Jan Peszek dentystą nie został

jsz
16-04-2014, 07:58
Jak Jan Peszek dentystą nie został Jak Jan Peszek dentystą nie został (źródło: Wikipedia)
- Lepiłem korony, wykonywałem pierwsze techniczne dentystyczne rzeczy, ale ostatecznie dentystą nie zostałem - mówi popularny aktor Jan Peszek.

- Miałem zostać dentystą tak jak mój ojciec, który prowadził dobrze prosperującą praktykę w Andrychowie - wspomina Jan Peszek. Wystarczyło chcieć, bo ojciec miał duże grono wiernych klientów - dodaje aktor. Byłem dzieckiem pierworodnym wśród sześciorga rodzeństwa, więc ja miałem przejąć rodzinny interes. Tak było postanowione. Nagle myknąłem w inną stronę jak ryba w stawie.

Aktorską karierę Jan Peszek wybrał za namową kolegi, który działał w kole teatralnym w Bielsku-Białej. - Być może byłbym lepszym dentystą niż aktorem. Tego nie wiem, ale mój zawód daje mi tyle satysfakcji, że nie żałuję - zapewnia Jan Peszek.

Kariera aktora trudniejsza od dentysty 

Praca w teatrze zasługuje na szacunek, przynajmniej w ocenie znanego reżysera Krystiana Lupy. Uważa on, że zawód artysty teatralnego nie jest łatwy, może nawet trudniejszy niż zawód lekarza dentysty. Przyznał on, że spektakl „Poczekalnia.0" jest dalszą próbą poszukiwań zainspirowanych cyklem Persona - przedstawieniami Factory 2, Marilyn i Ciało Simone. W jego ocenie próba ta jest niezwykle odważna, ale..."Jeżeli ktoś mi mówi, że coś jest dla niego niebezpieczne - to po cholerę się pchał do teatru. Niech będzie dentystą!" - Krystian Lupa

Jan Peszek, przynajmniej w opinii Krystiana Lupy, wybrał zatem trudniejszą ścieżkę kariery.

O znanych osobach, które nie zostały dentystami piszemy tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   kariera   Jan Peszek  

POLECAMY W SERWISACH