• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak Fundacja Wiewiórki Julii przysługuje się dentystom

js
08-12-2015, 12:52
Jak Fundacja Wiewiórki Julii przysługuje się dentystom Fundacja Wiewiórka Julii (foto: FWJ)
Wizyty „w terenie” wolontariuszy z Fundacji Wiewiórki Julii przyczyniają się do zwiększenia ruchu w gabinetach dentystycznych – poinformowała wiceprezes tej Fundacji dr n.med. Emma Kiworkowa – Rączkowska.

Emma Kiworkowa – Rączkowska, uczestnicząca w radiowej audycji Cztery Pory Roku (Program I PR), powiedziała, że dostaje wiele sygnałów od lekarzy dentystów ze Słupska z podziękowaniami za przeprowadzoną w tym mieście akcję profilaktyczną. Okazuje się bowiem, że po dwóch wizytach wolontariuszy z Fundacji Wiewiórki Julii, którzy przebadali stomatologicznie 4 tys. uczniów ze słupskich szkół, do tamtejszych dentystów licznie zgłaszają się rodzice z dziećmi na leczenie.

Sytuacja w Słupsku jest równie poważna, co w innych regionach kraju. 92 proc. małych pacjentów wymaga interwencji stomatologicznej. Zdarzyło się zdiagnozować dziewięcioletnie dziecko, które miało cztery zęby stałe do usunięcia.

To przygnębiające statystyki. Emma Kiworkowa – Rączkowska przytoczyła informację WHO: jeden stały ząb usunięty oznacza utratę przez człowieka 1 proc. zdrowia.

Fundacja Wiewiórki Julii obchodzi trzecie urodziny (8 grudnia w Po Prostu Zachęta w Warszawie). Przez trzy lata działalności wolontariusze Fundacji przebadali ponad 18 tys. dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH