PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak dentystka bokserską karierę na szwank naraziła

en
02-02-2018, 09:03
Jak dentystka bokserską karierę na szwank naraziła Stracone szanse Ceire Smith (niebieski strój) na olimpijski medal po wizycie u stomatologa (fot. Facebook)
Uprawiająca boks kobiecy Irlandka Ceire Smith podała swoją dentystkę do sądu, twierdząc, że z powodu połkniętego w trakcie leczenia kanałowego narzędzia przegrała szansę na medal na olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 r.

Ceire Smith, gwiazda kobiecego boksu połknęła narzędzie stomatologiczne podczas leczenia kanałowego zęba w październiku 2013 r. Jednak dentystka Rachael Frazer powiedziała zawodniczce, że to tylko mały kawałek metalu, który w ciągu kilku dni zostanie wydalony z jej organizmu. Lekarka nie skierowała Smith to gastrologa, który mógłby ustalić dalszy plan postępowania i przeprowadzić diagnostykę lokalizującą przedmiot.

W końcu narzędzie zostało usunięte operacyjnie po roku od feralnej wizyty w gabinecie stomatologicznym, gdyż powodowało dolegliwości bólowe. Zanim to nastąpiło Smith przegrała spotkania w Niemczech i w Polsce. Jak twierdziła na sali sądowej, to dlatego, że czuła się słaba. Był to okres intensywnego treningu, który miał pomóc zawodniczce zakwalifikować się do olimpiady w Rio de Janeiro.

Więcej: thesun.ie

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
leczenie kanałowe   pacjent   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH