PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak bardzo może być kosztowna nauka stomatologii

ms
18-04-2017, 12:24
Jak bardzo może być kosztowna nauka stomatologii Griffith University (źródło: Wikipedia)
24-letnia Katie Patricia Papadellis żąda od Griffith University (Australia) 566 tys. AUD (1,7 mln zł) za uszczerbek na zdrowiu, którego doświadczyła w wyniku leczenia przeprowadzonego przez studenta piątego roku stomatologii GU.

Leczenie kanałowe zęba nie zakończyło się pomyślnie. Kobieta, ze względu na uszkodzenie nerwu, odpowiadającego za prawidłowe funkcjonowanie górnej wargi, ma problemy z jedzeniem. Najgorsze jest jednak to, że wygląd dziewczyny pozostawia teraz wiele do życzenia.

Okazuje się, że leczenie zaordynował, nadzorujący pracę studentów, dentysta Edward Khoury. Niestety podczas wykonywania zabiegu opiekuna nie było w gabinecie. Procedurę z tak kiepskim skutkiem przeprowadził student piątego roku Jong Wook Hur. Pacjentka twierdzi, że nikt nie zareagował, chociaż próbowała alarmować, że w trakcie zabiegu odczuwa przeszywający ból. Uchybień było dużo. Okazuje się m.in., że przed rozpoczęciem leczenia nie zrealizowano zdjęć, dzięki którym można było określić usytuowanie kanału.

Więcej: goldcoastbulletin.com.au

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
leczenie kanałowe   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH