PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jabłka wystawiają cenzurki zębom Japończyków

ws
20-11-2015, 08:18
Jabłka wystawiają cenzurki zębom Japończyków Dentystyczne jabłka (foto: pixabay)
Doprawdy trudno dociec na ile w tym przedsięwzięciu jest zabawy, działań promocyjnych ogrodników, a ile faktycznej profilaktyki stomatologicznej.

Organizacja producentów jabłek  Matsumoto Apple Association proponuje Japończykom zakup unikatowych jabłek Dentapple (jabłka Fuji). Na każdym z tych owoców przyklejony jest specjalny kod QR, który po zeskanowaniu uruchamia link do aplikacji, którą trzeba pobrać na telefon komórkowy. Korzystając z niej można przesłać zdjęcie ugryzionego jabłka do gabinetu stomatologicznego. Jednocześnie należy wypełnić krótki formularz, informując m.in. czy przy nagryzaniu jabłka pojawia się ból i czy zęby czasami krwawią.

W ciągu 24 h konsument Dentapple dostaje informację o stanie swego uzębienia. Oczywiście jest to ocena obarczona dużym marginesem błędu, trudno na jej podstawie podejmować jakąkolwiek decyzję co do konieczności podjęcia leczenia.

Dentapple dostępne są on line i w ośmiu sklepach na terenie Tokio. W pierwszym dniu sprzedaży nabywców znalazło 160 jabłek z kodem QR. Cena "dentystycznego" jabłka to w przeliczeniu 1,6 USD.

Więcej: fruitnet.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
próchnica   profilaktyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH