• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Islandzki trener Heimir Hallgrímsson nadal lubi leczyć zęby

kan
08-05-2018, 12:31
Islandzki trener Heimir Hallgrímsson nadal lubi leczyć zęby Heimir Hallgrímsson, dentysta trener reprezentacji Islandii w piłce nożnej (fot. pixabay)
Wśród uczestników tegorocznych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Rosji, Islandia będzie krajem o najmniejszej liczbie mieszkańców. Do tego sukcesu walnie przyczynił się trener Heimir Hallgrímsson, z wykształcenia dentysta.

Trenerzy innych reprezentacji piłkarskich cały swój czas poświęcają sportowi, wyjątkiem jest Hallgrimsson, który jak sam przyznaje, lubi leczyć pacjentów, by od czasu do czasu robić coś poza piłką nożną.

- Byłem trenerem drużyny juniorów przez 17 lat, następnie drużyny męskiej przez pięć, kolejny pięć drużyny kobiet, a ostatnie siedem spędziłem na byciu trenerem reprezentacji Islandii. Trochę dziwne koleje losu, bo przecież studiowałem przez sześć lat  i mam dobrze płatny zawód stomatologa, mówił rozmowie z portalem  MeninBlazers.com Hallgrimsson.

Zanim poświęcił się sportowi prowadził praktykę w swojej rodzinnej miejscowości Vestmannaeyjar. Leczył pacjentów nawet w okresie intensywnej pracy z piłkarzami przed Euro 2016.  Przez ostatnie dwa lata także  świadczył usługi stomatologiczny, tyle że na pół etatu. 

- Naszym wielkim osiągnięciem był udział w Euro 2016, nikt już chyba nie może mówić, że jesteśmy zbyt małym narodem, by osiągać światowe sukcesy w sporcie, chwali się Hallrimsson.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   sport  

POLECAMY W SERWISACH