PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Instagram zalewany wybielanymi zębami

ws
16-11-2015, 11:39
Instagram zalewany wybielanymi zębami Siostry Kardashian zachęcają do wybielania zębów
Śnieżnobiałe uzębienie prezentuje większość celebrytów. Nie stroni od szeroko uśmiechniętych fotek  ani Ciara (amerykańska wokalistkaR'n'B) ani Khloé Kardashian (amerykańska modelka, postać telewizyjna i radiowa). Robią to dla taniej popularności, ale nie tylko.

Nie byłoby w tym nic niewłaściwego, gdyby nie fakt, że prezentowane na Instagramie zdjęcia obu celebrytek powiązane są z mniej lub bardziej oczywistymi namowami do wybielania zębów metodami domowymi, za pomocą urządzeń emitujących różnej długości fale elektromagnetyczne.

Jennifer Jablow, D.D.S. (Doctor of Dental Surgery) z NYU College of Dentistry przestrzega nieświadome naśladowczynie i nieświadomych naśladowców, że większość urządzeń domowego użytku do wybielania zębów, których działanie oparte jest na emisji promieni świetlnych, nie spełni oczekiwań użytkowników.

Tak jest z prostej przyczyny. Samo światło, bez fotokatalizatorów jak chociażby nadtlenku wodoru, mocznika czy nadboran sodu, nie jest w stanie doprowadzić do rozczepienia dużych cząsteczek barwników na mniejsze, które mogłyby być później usunięte poprzez dyfuzję na zewnątrz zęba (dzięki znacznej przepuszczalności szkliwa i zębiny).

To nie tylko oszukiwanie nieświadomych konsumentów - twierdzi Jennifer Jablow - ale także narażanie ich na niebezpieczeństwo, gdyż część urządzeń emituje niebezpieczne światło UV.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Kardashian   wybielanie zębów   pasta do zębów  

POLECAMY W SERWISACH