PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Indie: dentysta walczy o frekwencję w wyborach powszechnych

jsz
17-04-2014, 12:23
Indie: dentysta walczy o frekwencję w wyborach powszechnych Indie: dentysta walczy o frekwencję w wyborach powszechnych. Na zdjęciu budynek Parlamentu (źródło: wikipedia.org)
17 kwietnia w Indiach rozpoczynają się wybory do Lok Sabha, czyli tzw. izby niższej parlamentu (House of the People) w ramach wyborów powszechnych. Jeden z lekarzy dentystów postanowił osobiście zawalczyć o możliwie najwyższą frekwencję. A może zupełnie o coś innego?

Dr Shadab Hassan jest właścicielem kliniki Sahara Dental. Dentysta ogłosił, że wszyscy, którzy wezmą udział w wyborach, w ramach wdzięczności będą mieli przeprowadzoną kontrolę jamy ustnej w jego praktyce. Udział w głosowaniu będzie jednak trzeba udowodnić - przykładni obywatele muszą zaprezentować stomatologowi....ślady tuszu na rękach.

Skąpe źródła nie podają dlaczego tak bardzo zależy mu na wysokiej frekwencji w wyborach do Lok Sabha. Trudno stwierdzić czy robi to z pobudek patriotycznych czy może czysto promocyjnych. Jesteśmy w stanie uwierzyć szczególnie w to drugie ponieważ w Indiach, w ostatnich latach, wybory przeprowadzano nie za pomocą piór i długopisów, a przy użyciu elektronicznych maszyn do głosowania (EVMS).

Wybory powszechne w Indiach należą do jednych z najdłuższych na świecie. Do oddania głosu upoważnionych jest ponad 800 mln ludzi a same głosowanie składa się z 9 etapów. Na listach wyborczych widnieją nazwiska kilkunastu tysięcy kandydatów .

Warto przy okazji przypomnieć, że według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Indiach przypada mniej niż jeden stomatolog (0,8) na 10.000 mieszkańców. W niektórych rejonach Indii jest ich szczególnie mało. Tymczasem studenci gremialnie oblewają egzaminy końcowe (czytaj o tym tutaj).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w Indiach   Sahara Dental   Shadab Hassan  

POLECAMY W SERWISACH