• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Idzie Halloween: dentyści kupują cukierki, ale...

en
28-10-2016, 09:21
Idzie Halloween: dentyści kupują cukierki, ale... Transakcja kupna-sprzedaży w gabinecie dentysty
Zdusić epidemię próchnicy u źródła, czyli odebrać dzieciom cukierki. Jak? Kupując od nich po dobrej cenie, czyli płacąc za kilogram słodyczy nie mniej niż 2 dolary.

W ubiegłym roku w akcji skupu próchnicotwórczych przysmaków wzięło udział ponad 2 tys. dentystów z całych Stanów Zjednoczonych. I udało im się zebrać…bagatela ponad 60 t cukierków.

Do skupowania słodyczy przystąpili także lokalni przedsiębiorcy, nie będący dentystami. Dzieci poza żywą gotówką przyjmowały za cukierki kupony na różne dobra, usługi i produkty spożywcze (o ile w ogóle słodzone to wyłącznie ksylitolem), i oczywiście szczoteczki z pastą do zębów.

Oczyszczanie USA z nadmiaru cukierków w okolicy święta Halloween, poza walką z próchnicą u najmłodszych, ma jeszcze jeden cel. To co uda się (za obopólnym zadowoleniem) odebrać dzieciom, zostaje podarowane amerykańskim żołnierzom stacjonującym w różnych miejscach na świecie. Żołnierze zaś wykorzystują cukierki do zadzierzgiwania dobrych kontaktów z lokalną ludnością i podarowują je….dzieciom.

O to jednak, kto tamtejszym dzieciom wyleczy próchnicę, już nikt się specjalnie nie martwi.

Więcej: halloweencandybuyback.com 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH