PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Idź do dentysty, a dostaniesz pieniądze

jsz
26-02-2014, 10:12
Idź do dentysty, a dostaniesz pieniądze Idź do dentysty, a dostaniesz pieniądze (foto: sxc.hu)
W Polsce nie ma takiego systemu opieki zdrowotnej, w ramach którego pacjent za wizytę w gabinecie stomatologicznym dostawałby gotówkę. W USA tak jest, przynajmniej tak było do niedawna, a to za sprawą 60-letniego dentysty Davida M. Lewisa z Sacramento.

Pieniądze za wizytę w gabinecie dentystycznym Davida M. Lewisa otrzymywali pracownicy United Parcel Service. Sformułowanie „za wizyty" jest jak najbardziej właściwe, gdyż w wielu przypadkach o leczeniu nie było mowy. Wręcz przeciwnie, zdarzało się, że zapamiętały dentysta zakładał opatrunki na zdrowe zęby, tylko po to, aby udokumentować wykonaną robotę, nawet tę zbyteczną.

Wszystko po to, aby wyłudzać pieniądze od Northern California General Teamsters Security Fund współpracującego z Delta Health Systems. Zadanie było ułatwione, gdyż obie instytucje zapewniały ubezpieczonym osobom UPS pokrycie 100 proc. wydatków na leczenie stomatologiczne i to bez limitów rocznych.

Konstrukcja ta umożliwiła pracowitemu dentyście wyłudzenie w ciągu kilku lat ok. 1 mln USD.

David M. Lewis usilnie zabiegał o możliwie największą grupę pacjentów. Jedną z metod miały być pieniężne gratyfikacje wypłacane do ręki przybyłym na leczenie osobom.

Dentyście grozi kara 20 lat więzienia, może on jednak jej uniknąć, ale wówczas musiałby z zarobionych pieniędzy oddać 2 mln USD, co nawet przy zdolnościach Lewisa do szybkiego zarabiania - nie będzie łatwe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH