PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ibrahimović, Mexes a może Hugo Sanchez?

23-11-2012, 05:47
Ibrahimović, Mexes a może Hugo Sanchez?
Ibrahimović, Mexes a może Hugo Sanchez?
Dla dentystów, których pasją jest piłka nożna, kombinacja nazwisk piłkarzy w tytule nie jest przypadkowa. Dwóch pierwszych było ostatnio autorami goli, które mogą być nominowane do bramek dekady. Ostatni, takie bramki strzelał dwadzieścia lat temu. A z wykształcenia był stomatologiem.

Meksykanin Hugo Sanchez, to jeden z nielicznych piłkarzy w historii z wyższym wykształceniem. Z dyplomem dentysty prawdopodobnie jedyny na świecie.

Sanchez ukończył stomatologię na najstarszym i najbardziej prestiżowym uniwersytecie w kraju National Autonomous University of Mexico. Miał nawet gabinet, w którym przyjmował pacjentów po zakończeniu kariery, ale jak sam stwierdził przerwa na sportową karierę spustoszyła jego stomatologiczną wiedzę, a nowoczesne narzędzia, które pojawiły się w gabinecie, gdy kopał piłkę, stały się zbyt nowoczesne.

A w piłkę grał znakomicie. Karierę rozpoczął w Meksyku, ale wiadomość o jego talencie szybko przedostała się do Hiszpanii. Trafił więc do Realu Madryt, z którym pięć razy z rzędu zdobył mistrzostwo kraju. Do historii futbolu przeszły jego salta i gole zdobyte strzałem z przewrotki, których, jak twierdzi, nauczył się od siostry gimnastyczki.
Ibrahimović, Mexes czy dentysta Hugo Sanchez - która przewrotka najładniejsza?

Źródło: You Tube

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   dentysta sportowiec   znani dentyści  

POLECAMY W SERWISACH