• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Humphrey - psi pogromca dentofobii

jsz
03-07-2014, 08:42
Humphrey - psi pogromca dentofobii Humphrey - psi pogromca dentofobii (źródło: www.wfaa.com)
Humphrey – tak wabi się pies, który w jednym z amerykańskich gabinetów stomatologicznych skutecznie odstrasza strach pacjentów przed wiertłem. Choć bywa, że zasypia podczas zabiegu, wielu nie wyobraża sobie wizyty u dr. Boba Bermana, bez obecności zwierzaka u swoich stóp.

Humphrey to labradoodle, czyli skrzyżowanie labradora retrievera z pudlem. Nie jest zwykłym psem - to Dental Therapy Dog i taki tytuł wyszyto mu na specjalnym ubranku, które nosi. Jego głównymi zadaniami, postanowionymi mu przez właściciela - dr Boba Bermana, są: łaszenie się do pacjentów, pozwalanie na bycie głaskanym i sprawianie, że dentofoby i dentofobki, choć na chwilę zapomną, że znajdują się w gabinecie stomatologicznym. Podobno w swojej roli spisuje się znakomicie.

Warto wspomnieć, że Humphrey to nie jedyny pies, który dentofobię trzyma na smyczy. W jednej z praktyk stomatologicznych w Williamsville, także w USA, specjalizującej się w leczeniu dzieci, dentofobię maluchów próbuję oswoić czteroletnia suczka Brook. Właścicielem goldenki, jest dr Paul Weiss, absolwent stomatologii na Uniwersytecie w Buffalo. Suczka, jak każdy z członków personelu stomatologicznego najpierw trafiła do szkoły. Dwutygodniowy obóz szkoleniowy dla psów przygotowywanych do dogoterapii zdała celująco.

O zwierzętach w gabinecie stomatologicznym piszemy także tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w USA   dentofobia   strach przed dentystą  

POLECAMY W SERWISACH