PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Holender, leczący we Francji, uciekł do Kanady

ms
10-09-2014, 09:27
Holender, leczący we Francji, uciekł do Kanady Międzynarodowy list gończy za dentystą (foto: sxc.hu)
Pewnie to pierwszy przypadek, że za dentystą z powodu skarg pacjentów, rozesłano międzynarodowy list gończy.

Mark Van Nierop poszukiwany był międzynarodowym listem gończym od lutego 2014 r. Powodem były skargi wielu pacjentów, których Holender okaleczył podczas nieprofesjonalne przeprowadzonych zabiegów w gabinecie dentystycznym.

Mark Van Nierop został aresztowany we wrześniu 2014 r. w małej miejscowości Nackawic (New Brunswick - Kanada). Niedługo po tym pechowy dentysta targnął się na swoje życie. W tajemniczych okolicznościach w areszcie śledczym poderżnął sobie gardło.
Na razie nie jest wiadomo nic o okolicznościach pojmania Holendra. Francuski wymiar sprawiedliwości już wydał oświadczenie, że będzie starał się o ekstradycję.

Van Nierop w 2008 r. zaczął praktykę w regionie wiejskim centralnej Francji Chateau - Chinon. Przez miejscową społeczność przyjęty został z otwartymi ramionami, gdyż od dłuższego czasu nikt nie prowadził tamtejszego gabinetu dentystycznego.

Euforia w krótkim czasie zamieniła się w niezadowolenie, a później we wściekłość 120 pacjentów, którzy stali się ofiarami dentysty, nieopacznie korzystając z usług Holendra. Wszyscy złożyli pozew zbiorowy, w którym pojawiły się zarzuty źle przeprowadzonych zabiegów. Chodziło o: złamane szczeki, o pozostawione części ułamanych narzędzi, o ekstrakcje zdrowych zębów. Złożone zeznania poszkodowanych pacjentów pozwoliły na rozesłanie listu gończego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH