PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Holandia: zamykają gabinety stomatologiczne, które nie przestrzegają zasad higieny

en
12-09-2017, 12:13
Holandia: zamykają gabinety stomatologiczne, które nie przestrzegają zasad higieny W Holandii w trzech klinikach poważnie naruszano zasady bezpieczeństwa i higieny (fot. pixabay)
Holenderski Inspektorat Opieki Zdrowotnej zamknął praktyki dentystyczne w trzech miejscowościach -  Winschoten, Emmen i Hoogeveen. Powód - nie świadczą opieki stomatologicznej na odpowiednim poziomie.

 

Wszystkie praktyki należą do J. Vissi Oost-Groningen i pozostaną zamknięte aż do momentu, dopóki nie będą mogły gwarantować lepszej opieki zdrowotnej.

Co było nie tak?

Inspektorat zauważył poważne braki z zapobieganiu infekcji: sprzęt dentystyczny nie zawsze był czyszczony prawidłowo lub wymieniany w odpowiednim czasie; w dwóch salach zabiegowych nie działały dozowniki mydła, zaś personel medyczny nosił podczas pracy ubrania, które używane były na zewnątrz.

Inspektorat miał również zastrzeżenia do obsługi sprzętu radiologicznego jak również całej organizacji funkcjonowania praktyk.

W jednej z klinik pracował "dentysta", który w ogóle nie był do tego upoważniony. Osoba ta zarejestrowała się w Polsce z rosyjskim dyplomem, ale w Holandii powinna pracować pod nadzorem lub jako asystent.

Więcej: fakty.nl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higiena   dentysta   gabinet stomatologiczny  

POLECAMY W SERWISACH