PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Higienistka dentystyczna się ceni

szaft
03-09-2014, 12:43
Higienistka dentystyczna się ceni 100 tys. dolarów rocznie dla higienistki dentystycznej? To możliwe jedynie w USA (fot. Fotolia/PTWP)
34 dolary na godzinę – tyle wynosi średnie wynagrodzenie higienistek dentystycznych w USA. Wysokość pensji może różnić się w zależności od miejsca pracy oraz doświadczenia.

Według danych prezentowanych przez autorów portalu drchetan.com, higienistka dentystyczna bez doświadczenia lub z minimalnym - rocznym, może liczyć na wynagrodzenie od 12 do 32 dolarów na godzinę i od 25 tys. do 65 tys. dolarów rocznie.

W przypadku osób z 1-5- letnim doświadczeniem, godzinowa pensja minimalna wynosi już 24 dolary.

Więcej niż pięć lat pracy w zawodzie otwiera drogę do wyższych zarobków. Minimum 25 dolarów za godzinę i maksimum 42 $/h to wartości graniczne dla tej profesji. Roczne zarobki osób z minimum pięcioletnim doświadczeniem mogą osiągnąć nawet 85 tys. dolarów.

Jeszcze bardziej optymistyczne dane dotyczące zarobków higienistek dentystycznych publikowaliśmy w październiku 2012 roku. Wynika z nich, że w tym zawodzie roczna pensja może przekroczyć nawet 100 tys. dolarów rocznie. Idealnym miejscem do pracy była w tym przypadku Alaska.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH