PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gurbanguly Berdimuhammedow - prezydent dentysta

27-11-2012, 05:54
Gurbanguly Berdimuhammedow - prezydent dentysta (źródło: wikipedia.org)
Gurbanguly Berdimuhammedow - prezydent dentysta (źródło: wikipedia.org)
W rankingu wolności słowa, przygotowywanym, co rok przez organizację Reporterzy Bez Granic, Turkmenistan od lat zajmuje ostatnie miejsca. Cenzura obecna jest tu w takim samym zakresie jak w Korei Północnej, czy na Białorusi. Twardą ręką krajem rządzi były dentysta -

Gurbanguly Malikgulyyewic Berdimuhamedow

Gurbanguly Berdimuhammedow rządzi Republiką Turkmenistanu od 2006 roku. Jest absolwentem Turkmeńskiego Państwowego Instytutu Medycznego (wydział stomatologiczny). Zanim w każdym z turkmeńskich domów zawisł jego portret, był dyrektorem centrum dentystycznego przy Ministerstwie Zdrowia i Przemysłu Medycznego, a później szefem tego resortu.

Zaraz po elekcji na prezydenta (99 proc. poparcia!) zagraniczna opinia publiczna żartowała, że jedyną płaszczyzna, którą będzie mógł kierować Berdimuhamedow bez konsultacji ze swoim zwierzchnikiem Rosją, stanie się opieka stomatologiczna. Poza tym w Turkmenistanie nic się nie zmieni. W dalszym ciągu niczego nie załatwi się bez łapówek, półpustynna republika pozostanie w czołówce krajów łamiących prawa człowieka, a uzyskanie wizy na wjazd do republiki dalej będzie graniczyło z cudem, bo jak mówią celnicy kraj nie jest na trasie tranzytu, a poza tym nie w nim żadnych atrakcji turystycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   Gurbanguly Berdimuhammedow  

POLECAMY W SERWISACH