PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GUMed: studenci aktywni w akcjach pomocowych

smn
08-11-2016, 12:50
GUMed: studenci aktywni w akcjach pomocowych Coraz więcej afrykańskich dzieci korzysta ze szczoteczek do zębów z Polski (fot. pixabay)
Akcja - Kup Pan szczoteczkę -  pozwoliła zebrać blisko 700 szczoteczek do zębów. Ich odbiorcy to dzieci z jednej ze szkół w Kamerunie.

667 szczoteczek do zębów dla dzieci z Afryki udało się zebrać studentom Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w ramach akcji Kup Pan szczoteczkę. Wkrótce zostaną wysłane do Kamerunu. Zbiórka na terenie GUMed trwała  do 4 listopada. Specjalne pojemniki zostały ustawione w budynkach Collegium Biomedicum, Atheneum Gedanense Novum, Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz na Wydziale Farmaceutycznym. Zbiórkę koordynowała Aleksandra Krajewska, studentka IV r. kierunku lekarskiego GUMed.

Studenci GUMed za chwilę ruszają z kolejną zbiórką. Tym razem zamierzają wesprzeć Daniela Kasprowicza, absolwenta dietetyki i przygotować akcję Kaszka dla Malgaszka, która polega na zbiórce podstawowych lekarstw i materiałów medycznych, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wybranych suplementów diety.  

Specjalne pojemniki zostały ustawione w budynkach: Oddziału Stomatologicznego, Collegium Biomedicum, Atheneum Gedanense Novum, Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz na Wydziale Farmaceutycznym. To co uda się do nich zebrać otrzymają dzieci z domu dziecka na Madagaskarze.

Więcej: gumed.edu.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH