• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Grunt to lojalna żona

smn
19-02-2017, 08:51
Grunt to lojalna żona Żona ratuje dentystę przed wyrokiem sądu (fot. pixabay)
O słuszności tej zasady przekonał się Christopher Shipp, emerytowany brytyjski dentysta, który stracił oszczędności całego życia, swoje i żony.

W pewnym momencie żona dentysty zorientowała się, że z jej osobistego konta zniknęła również suma ponad 17,5 tys. funtów, zapodziała się też gdzieś biżuteria wartości 15 tys. funtów.  Gdy robiła mu wyrzuty, w przypływie rozpaczy próbował udusić ją krawatem. Po czym sam  chciał się otruć.

Shirlianne Shipp wybroniła się z opresji przypominając gwałtownemu małżonkowi o wspólnie wychowanych dzieciach i wnukach.  Podczas sprawy sądowej, wybroniła go nawet przed karą więzienia, prosząc by mu ją darowano. – Obydwoje jesteśmy dorośli, mówiła w sądzie, niech to co było pójdzie w niepamięć. Nadal żyjemy w przyjaźni. W tych dramatycznych chwilach po prostu nie był sobą.

Shippowie całe życie byli zgodną i szczęśliwą parą. On bez zarzutu prowadził praktykę stomatologiczną, a jego jedyną wadą była całkowita naiwność w kwestii finansów. Zrobił straszliwy błąd inwestując całe oszczędności, w sumie 200 tys. funtów, w przekonaniu, że wkrótce powiększy je ponad dwukrotnie.  Skończyło się na utracie oszczędności.

Shipp dostał dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 200 godzin prac społecznych. Państwo Shipp ramię w ramię opuścili gmach sądu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   sąd  

POLECAMY W SERWISACH