PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Grażyna Bulek-Juranek: społeczeństwo coraz lepiej dba o zęby

ms
29-08-2017, 06:41
Grażyna Bulek-Juranek: społeczeństwo coraz lepiej dba o zęby Lek. dent. Grażyna Bulek-Juranek (foto: Centrum Uśmiechu)
W „Centrum uśmiechu” w Chrzanowie 23 września zorganizowane będzie bezpłatne badanie uzębienia. Grażyna Bulek-Juranek, dentystka i właścicielka gabinetu stomatologicznego uważa, że w społeczeństwie rośnie świadomość tego, jak ważne jest dbanie o zęby i jamę ustną.

- Cieszy mnie to, że świadomość społeczeństwa na ten temat rośnie. Widać to m.in. wśród dzieci, z którymi mam okazję pracować – tłumaczy w rozmowie z Gazetą Krakowską Grażyna Bulek-Juranek, właścicielka „Centrum uśmiechu” w Chrzanowie.

- Edukacja nadal jest potrzebna. W dzieciach trzeba wypracować nawyk mycia zębów i przekazać im dlaczego jest to tak ważne – dodaje rozmówczyni GK.

W ocenie dentystki dawniej w szkołach prowadzonych było sporo akcji np. borowania zębów, „Klub Wiewiórki”.

- Na takie programy potrzebne są pieniądze. Na pewno warto byłoby i teraz organizować takie profilaktyczne akcje. Tymczasem zrezygnowano z dentystów w szkołach. Uważam, że to był straszny błąd. Nie wiem, czy da się to przywrócić. Na pewno potrzeba na to sporo pieniędzy. Warto, aby chociaż higienistki wróciły do szkoły, a nawet do przedszkoli. Mogłyby przynajmniej opowiadać dzieciom o profilaktyce - mówi Grażyna Bulek-Juranek.

- Człowiek to system naczyń połączonych. Mieliśmy pacjenta, który myślał, że zepsuł mu się glukometr. Cały czas miał podniesiony poziom glukozy. Lekarz diabetolog nie wiedział co robić. Wystarczyło „posprzątać” mu w jamie ustanej i problem zniknął – opisuje niecodzienny przypadek ze swojej praktyki Grażyna Bulek-Juranek.

Czytaj więcej: gazetakrakowska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH