PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Gra komputerowa sposobem na czyste zęby malucha

26-03-2013, 00:01
Gra komputerowa sposobem na czyste zęby malucha
Gra komputerowa sposobem na czyste zęby malucha
Chomper Chums to nowa mobilna aplikacja, dzięki której dzieci w wieku od 4 do 11 lat łatwiej przyswajać powinny zasady prawidłowego dbania o zęby. Propagatorem tej gry dla najmłodszych jest amerykańska firma United Concordia działająca na rynku ubezpieczeń zdrowotnych.

Animowane zwierzęta (lew, koń i aligator) towarzyszą maluchom podczas szczotkowania i nitkowania zębów. Bohaterowie Chomper Chums są zadowoleni wówczas, gdy dziecko wystarczająco długo (co najmniej przez dwie minuty) i wystarczająco często (minimum dwa razy dziennie) zajmuje się higieną jamy ustnej.

Te dzieci, które należycie dbają o własne zęby, działają na korzyść zwierzaków, gdyż nagrodą za prawidłowe zachowania higieniczne są wirtualne pieniądze. Można je zamienić na jedzenie dla czteronożnych podopiecznych. Tak więc karmienie zwierząt możliwe jest tylko wówczas, gdy dziecko zdobędzie na nie pieniądze. Maluchy zachęcane są do wyboru zdrowych produktów takich jak banany i marchewki. Na sklepowych półkach leżą jednak batony i cheeseburgery, którymi także można nakarmić swoje zwierzątko. Jednak raczenie podopiecznych śmieciowym jedzeniem powoduje, że ich uzębienie nie będzie w najlepszym stanie. Dzieci wiedzą, że tylko perfekcyjne zęby zwierzaka pozwalają na to, aby wybrana postać przeżywała ciekawe przygody na kolejnych poziomach gry - zabawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   gry komputerowe  

POLECAMY W SERWISACH