• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GPS w zębie problemem Osama Bin Ladena

ms
18-09-2015, 11:46
GPS w zębie problemem Osama Bin Ladena GPS w zębie (foto: freedigitalphotos)
- O ile dentysta robił ci plomby w zębach w ciągu 12 miesięcy przed opuszczeniem Iranu, musisz je wymienić – tak Osama Bin Laden pisał do swojej czwartej żony. Skąd taki dziwaczny przekaz, skierowany do kobiety przez terrorystę?

Okazuje się, że lokalizator GPS bez trudu można zmieścić w zębach pod materiałem stosowanym przez dentystów do wypełnień. Zgłoszenie patentowe, które mówiło o umieszczaniu mikrochipu GPS pod plombami stomatologicznymi, datowane jest na 24 września 2009 r. (US20090237236 A1).

Osama Bin Laden o takich możliwościach wiedział już w 2008 r. i bał się, że dentyści współpracujący ze służbami specjalnymi USA, umieszczą urządzenie w zębach osób, z którymi przywódca Al-Kaidy kontaktował się. Miał rację.

Pomysł ten nie pozostał jedynie pomysłem. Amerykańskie służby wywiadowcze stosowały takie rozwiązanie do śledzenia poczynań osób niebezpiecznych dla USA. Nie tylko one. Ten sam patent wykorzystuje się sporadycznie do umieszczania lokalizatorów GPS w zębach osób mających problemy z pamięcią. Dzięki takiemu rozwiązaniu w każdej chwili można ustalić miejsce ich pobytu. Rodzice, umierający ze strachu o swoje dzieci, także zgłaszają chęć wykorzystania możliwości zamaskowania w zębach „nawigacji satelitarnej”.

Lista potencjalnie zainteresowanych umieszczeniem GPS w zębach jest znacznie dłuższa. Na jej czele są podejrzliwi współmałżonkowie i współmałżonki. 

Więcej:  examiner.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
GPS   plomby   wypełnienie stałe  

POLECAMY W SERWISACH