PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Google wie komu brzydko pachnie z ust?

szaft
09-04-2014, 11:32
Google wie komu brzydko pachnie z ust? Google wie komu brzydko pachnie z ust?
Amerykanie wpadli na pomysł aby sprawdzić, obywatele których miast najczęściej szukają informacji w internecie o tym, jak radzić sobie z brzydkim zapachem z ust. Wyniki takich badań dla wielu stały się okazją do formułowania prostych wniosków.

Najbardziej z ust śmierdzi mieszkańcom Nowego Jorku - ogłoszono. Do postawienia takiej tezy przekonuje analiza, którą umożliwia Google Trends. To jeden z serwisów Google udostępniający informacje na temat ilości, pochodzenia, zależności od czasu i głównych regionów zapytań kierowanych do wyszukiwarki Google. Usługa pozwala m.in. na porównanie częstości różnych zapytań na wykresie. Ranking można sortować także według języka i państwa, z którego zapytania pochodzą.

Amerykanie postanowili sprawdzić, w których miastach i stanach jego obywatele najczęściej wpisywali w wyszukiwarkę frazę „brzydki oddech z ust". Prześledzono ruch w sieci aż od 2004 roku. Wyników nie zaprezentowano w liczbach bezwzględnych ale określając indeks wyszukiwań. Co się okazało?

Najczęściej informacji o brzydkim oddechu Amerykanie szukali w styczniu 2012 i 2013 roku, kiedy indeks osiągnął wartość 96. Najrzadziej frazę „brzydki oddech z ust" Amerykanie wpisywali w Google w czerwcu 2006 roku (indeks 36).

Najciekawsze są oczywiście wyniki, mówiące o tym, kto takich informacji szukał najczęściej. Tabela wyników prezentuje się następująco:

Nowy York - 100
Atlanta - 89
Chicago - 88
Los Angeles - 86
Dallas - 83
Charlotte- 83
Filadelfia - 82
Miami - 77
Houston - 75
Boston - 74

Jeżeli chodzi o stany liderem wyszukiwań są mieszkańcy Nowego Yorku. W czołówce znajdują się także obywatele: Georgii, Mississippi czy New Yersey. Najmniej zapytań pochodzi z Florydy.

Nie wiemy, czy w analizie wzięto pod uwagę liczbę mieszkańców danego miasta czy stanu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta w USA   halitoza   brzydki zapach z ust  

POLECAMY W SERWISACH