PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdański PTSS w Trębaczewie. Dlaczego tam?

ms
09-01-2017, 08:50
Gdański PTSS w Trębaczewie. Dlaczego tam? Adam Bęben, prezes PTSS Gdańsk (źródło: FB)
Adam Bęben, prezes PTSS Gdańsk zaproszony został do Zespołu Szkół w Trębaczewie, w celu zapoznania tamtejszych uczniów z zasadami dbania o zdrowie jamy ustnej. Przy okazji dzieci dowiedziały się wiele o zawodzie dentysty bezpośrednio z ust osoby pochylającej się nad pacjentami.

Nic tak nie działa na wyobraźnię uczniów jak rozmowa ze starszym kolegą, poważnym studentem i prezesem zarazem (Gdańskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii). Uczniowie klasy III gimnazjum Zespołu Szkół w Trębaczewie mieli wiele wspólnych tematów z prelegentem, wszak on sam kończył tutejszą szkołę. Nie jest wykluczone, że po takiej wizycie część dzieci przestanie się bać dentysty, a być może nawet ktoś podąży śladami prezesa PTSS Gdańsk.

W kolejnej prelekcji z udziałem Adama Bębna uczestniczyli uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Trębaczewie. Omawiane były tematy: - obejmujące budowę zęba, - poruszające sposoby walki z próchnicą, - podające zasady higieny oraz profilaktyki uzębienia, - określające zasady pierwszej pomocy - w przypadku urazów zębów.

FB Adam Bęben

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH