PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinety nie z tej planety: Dentysta z widokami

13-01-2013, 23:00
Pewien stomatolog z holenderskiej miejscowości Best zamarzył sobie, aby wszystkie gabinety zabiegowe w jego klinice posiadały okno, a z każdego unitu pacjent miał widok na zieleń. To nie wszystko praktyka miała powstać w domu z 1930 r. Efekt pracy architektów jest imponujący.

 

O tym, że gabinety stomatologiczne nie muszą być nudne i mogą mieć duszę, przekonujemy się publikując zdjęcia praktyk nie tylko w ramach polskiego konkursu "TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne".

W cyklu Gabinety nie z tej planety, pokazywaliśmy już dentystów, dla których słowo fantazja nie ma granic. Właściciel tego gabinetu postawił na praktyczność i styl.

Dokładnie mówiąc, zrobili to za niego architekci ze studia Shift (w portfolio mają kilkanaście designerskich gabinetów). Zrealizowali marznie dentysty o nowoczesnej praktyce, bez rujnowania wrażenia, jakie sprawiał ponad 80-letni dom, który miał być jej częścią.

Udało się. W historycznym budynku mieści się recepcja zapewniająca pacjentom rodzinny klimat. Część zabiegowa została dobudowana tuż obok, na zasadzie kontrastów. Budynki mają podobny kształt, ale wykonane są z innych materiałów. Na przykład stary zbudowany jest z cegieł, a jego dach pokrywa tradycyjna dachówka, nowy praktycznie cały jest z cynku.

Wszystkie cztery sale zabiegowe zlokalizowane są na jedną stronę. Wszystkie mają okna również w suficie i widok na ogród.

Kliknij aby powiększyć

[nggallery id=14]

źródło: dezeen.com

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   Gabinety nie z tej planety  

POLECAMY W SERWISACH