PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinet stomatologiczny sprzed wieków w noc muzeów

kan
18-05-2017, 09:14
Gabinet stomatologiczny sprzed wieków w noc muzeów Starej stomatolgii czar prezentuje wystawa w Muzeum w Rybniku (fot. pixabay)
Muzeum w Rybniku na tegoroczną noc muzeów przygotowało wystawę „Urok starego gabinetu stomatologicznego”. Eksponaty pochodzą ze zbiorów lek. stom. Piotra Kuźnika, który będzie opowiadał o historii stomatologii.

Wernisaż wystawy „Urok starego gabinetu stomatologicznego” odbędzie się 19 maja, w Muzeum w Rybniku. 

Wystawa prezentuje technologie, metody i praktyki, jakie były przez wieki  stosowane w stomatologii do leczenia uzębienia i do higieny jamy ustnej.

–  Zaprezentowane zostaną setki eksponatów – niektóre z nich przyprawiają o dreszcze, inne powodują uśmiech na twarzy, przede wszystkim jednak ilustrują zmiany, jakie następowały w dziedzinie stomatologii przez kilka tysięcy lat  – wyjaśniają portalowi rybnik.eu pracownicy Muzeum w Rybniku.

Na wystawie czynnej do 29 czerwca, będzie można zobaczyć instrumenty medyczne z czasów rzymskich, materiały z których robiono pierwsze  wypełnienia ubytków, a także różnorodne proszki i pasty do zębów z ubiegłego wieku. 

Pewną odmianą dla zwiedzających może być przedstawienie  Teatru Lalek Marka Żyły w przedstawieniu „Tańczący z zębami”.  Wydarzenie dopełnią: etiuda Teatru Sztuki Mariana Bednarka „Najbliższa przestrzeń” oraz kabaret i teatr absurdu – Ścibor Szpak. 

  Więcej: rybnik.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Noc Muzeów   dentysta   materiały stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH