PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinet i zoo walczą o zdrowe zęby maluchów

jsz
09-07-2014, 11:01
Gabinet i zoo walczą o zdrowe zęby maluchów Profilaktyka stomatologiczna - zamiast wizyt w gabinecie, zoologiczna aplikacja mobilna (fot. wikipedia.org)
Dowodem na to, że profilaktyka stomatologiczna dzieci wcale nie musi być nudna, jest współpraca amerykańskiej kliniki dentystycznej United Concordia Dental w Filadelfii z lokalnym zoo. Maluchy nie tylko przebywając ze zwierzakami, ale również opiekując się nimi przy użyciu aplikacji mobilnej, mają zrozumieć, że zdrowe ciało to także zdrowe zęby.

Organizatorzy nie zaplanowali dzieciom instruktażu szczotkowania czy grupowych prelekcji. Nie będzie także darmowych próbek past i wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dzieci otrzymały za to aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której mogą opiekować się wybranymi zwierzętami.

Zasady są proste, autorzy aplikacji wymyślili wirtualne monety, które można „zarabiać" regularnie szczotkując, nitkując lub płucząc zęby. Monety można wymieniać na żywności dla zwierząt. Aplikacja jest tak zaprogramowana, że im zdrowsze pożywienie dla lwa, kangura, aligatora czy hipopotama wybierze dziecko, tym zwierzak czuję się lepiej. Ma to oczywiście zwrócić uwagę użytkowników, na konieczność prawidłowego odżywania się.

Współpracę pomiędzy United Concordia Dental a ogrodem zoologicznym w Filadelfii podpisano na trzy lata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH