PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gabinet dentystyczny horror w Oklahomie

02-04-2013, 20:23
Gabinet dentystyczny  horror w Oklahomie (foto: sxc.hu)
Gabinet dentystyczny horror w Oklahomie (foto: sxc.hu)
Brudne narzędzia, niesprawny sprzęt do sterylizacji, brak jednorazowych materiałów higienicznych. To nie obrazek z filmu grozy, tylko wyniki inspekcji przeprowadzonej niedawno temu przez stanowe władze w Oklahomie w gabinecie dentystycznym dr. W. Scotta Harringtona w Tulsa.

Teraz do 7 tys. pacjentów dr. Harringtona, leczących się u niego od 2007 r., wysłane zostały listy z prośbą o wykonanie badań na obecność HIV i wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Ryzyko wystąpienia zakażeń jest tym większe, iż Harrington leczył osoby o niskim statusie społecznym.

Właściciel gabinetu dentystycznego, nie czekając na postawienie oficjalnych zarzutów, przyznał się do winy i chce poddać się karze. Nie wiadomo czy dramatyczny stan sanitarny gabinetu dentystycznego to kwestia ostatnich lat, czy może tak było od początku działalności Harringtona, który 36 lat temu rozpoczął pracę jako lekarz dentysta w miejscowości Tulusa.

Sprzęt do sterylizacji nie działa prawidłowo, a wyniki ostatnich badań legalizacyjnych, które lekarz przedstawił inspektorom, noszą datę 2005 r. Jeszcze starszą datę ważności (1993 r.) ma część leków, które dentysta ordynował pacjentom za niewielką opłatą.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   kontrole   ludzie  

POLECAMY W SERWISACH