• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja Wiewiórki Julii zbada zęby dzieci na Stadionie Narodowym

FWJ/szaft
23-10-2014, 07:46
Fundacja Wiewiórki Julii zbada zęby dzieci na Stadionie Narodowym Fundacja Wiewiórki Julii na Stadionie Narodowym (fot. materiały prasowe)
Lekarze i wolontariusze z Fundacji Wiewiórki Julii w ramach akcji „Podróże Wiewiórki Julii”, na zaproszenie Fundacji Instytutu Matki i Dziecka, przebadają dzieci na Stadionie Narodowym w Warszawie. Podczas rodzinnego pikniku „Odważ się być zdrowym na Narodowym” wolontariusze fundacji będą prowadzić edukacyjną i profilaktyczną akcję promującą zdrowie jamy ustnej.
Zespół wolontariuszy przebada wszystkie dzieci do 18-ego roku życia, które zgłoszą się do stoiska Fundacji Wiewiórki Julii wraz z rodzicami. Podczas badania dentyści zwrócą szczególną uwagę na: próchnicę, ubytki, ortodoncję i poziom higieny. Przeprowadzą także instruktaż mycia zębów, a rodzice będą mogli skonsultować się bezpośrednio z lekarzem.

Wszelkie elementy programu imprezy mają na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Podczas pikniku podjęta zostanie próba pobicia nieoficjalnego rekordu Polski w największej liczbie osób ustawiających się w kształt litery „Z" (jak zdrowie). 

Badania odbędą się 25 października w Galerii Stadionu Narodowego, na poziomie - 1, w godzinach 10:00 - 16:00. Impreza ma charakter otwarty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH