PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Fundacja Wiewiórki Julii leczy zęby armeńskim sierotom

js
01-07-2015, 12:50
Fundacja Wiewiórki Julii leczy zęby armeńskim sierotom Gabinet dentystyczny Fundacji Wiewiórki Julii w Erewaniu (foto: archiwum)
W gabinecie Fundacji Wiewiórki Julii w Erewaniu leczone będą bezpłatnie dzieci inwalidów wojennych.

- Dla mnie to przede wszystkim potrzeba serca, powinność i ogromna chęć niesienia pomocy. Wiadomo, że chciałabym pomóc wszystkim ale te dzieci, są bezbronne. Nie mają rodziców a do tego są pokrzywdzone przez los swoją niepełnosprawnością – tłumaczy Emma Kiworkowa, wiceprezes Fundacji Wiewiórki Julii.

Fundacja Wiewiórki Julii od ponad dwóch lat pomaga dzieciom przebywającym w domu dziecka w Erewaniu. W 2013 r. wybudowała gabinet dentystyczny i wyposażyła go w niezbędny sprzęt. Tamtejsi nauczyciele nie ukrywają, że gdyby nie ta pomoc, pewnie nigdy nie doczekaliby się gabinetu dentystycznego.

Jedna z nauczycielek Keran Kashkashian tłumaczy: Problemy z którymi stykamy się na co dzień są tak duże, że często brakuje nam środków by zapewnić dzieciom podstawową opiekę zdrowotną  nie mówiąc już o dentyście. Tym bardziej taka pomoc cieszy wszystkich. Na pewno dzieci wiele zyskają dzięki takiemu darowi a zdrowe uśmiechy zagoszczą na ich twarzach. Bardzo dziękujemy za wsparcie płynące z Polski, cieszymy się, że pamiętacie o nas i wspieracie w ten wyjątkowy sposób.

Dzięki pomocy z Polski ponad 100 dzieci w wieku od 5 do 15 roku życia uzyskało pomoc stomatologiczną. Dzieci mieszkające w domu dziecka do tej pory nie miały żadnej opieki dentystycznej.

Fundacja Wiewiórki Julii w Erewaniu (kliknij, żeby powiększyć)

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH